Mag je opscheppen? – is een vraag die ik mij stelde voordat ik deze blog ging schrijven. Euhm… dat is niet heel chique natuurlijk. Maar als je zulke goddelijke havermout pannenkoeken hebt weten te maken als deze rakkers, dan mag je een uitzondering maken schijnt. Dus bij deze!
De pannenkoekjes van havermout zijn namelijk echt verrassend lekker! Voor een luie zondagochtend… voor een vrije woensdagmiddag met de kids, of voor welk moment dan ook waarop je jezelf wilt verwennen.
Moeilijk is het recept niet. De basis van de pannenkoeken is havermout, banaan en ei. Daarmee zou je ze al kunnen maken. Maar met onderstaande ingrediënten maak je ze nóg lekkerder. Oke, genoeg op geschept. Pak alle ingrediënten bij elkaar, zet een pan op het vuur, geeft het een paar minuten en smullen maar!
Ingrediënten havermout pannenkoeken
Voor 5 stuks
- 35 gram havermout meel (vermaal je normale havermoutvlokken tot meel in een keukenmachine)
- 1 banaan
- 1 ei
- 1 tl bakpoeder
- Klein scheutje (plantaardige) melk – zoals amandel-, soja- of havermelk.
- 1 tl kaneel
- Zout
- Kokosolie (of olijfolie/roomboter)
Ingrediënten fruitsaus
- 100 gram diepvries fruit (Bijv. Doosjevol Zomerfruit van de AH)
- 2 el citroensap (tip, gebruik deze citrushandpers, ik zweer hierbij!)
Extra
- 1 el honing, maple syrup, agave siroop als topping
Bereiding
- Vermaal de havermout in je keukenmachine tot meel. Dit kan eventueel ook met de staafmixer.
- Voeg de banaan toe en vermaal ook. Vervolgens een losgeklopt ei, het bakpoeder, kaneel en zout en mix opnieuw in de keukenmachine.
- Voeg melk en/of water toe om het beslag iets vloeibaarder te maken. Let op: het hoeft niet zo dun te zijn als normaal pannenkoekenbeslag.
- Verhit wat kokosolie in een koekenpan en maak 3 kleine rondjes van het beslag in de pan. Bak aan één kant totdat bovenop belletjes ontstaan. Vuur niet te hoog. Draai voorzichtig om met een platte spatel en bak de andere kant.
- Bak vervolgens al het beslag op deze manier op en stapel de pannenkoekjes op een bordje op.
Bereiding fruitsaus
Verwarm het diepvriesfruit in een steelpannetje zachtjes op laag vuur. Voeg wat citroensap toe en roer het fruit voorzichtig tot een soort saus. Laat wel wat fruit heel. Schep dit met een lepel over je stapel havermout pannenkoeken.

TIP: Ook lekker voor het ontbijt met havermout, deze immens lekkere havermout ontbijtkoek!
En? Hoe vond je de havermout pannenkoeken? Ik ben heel benieuwd of jij ze ook zo lekker vond! Of als je een verbeterpunt hebt, hoor ik het natuurlijk ook graag. Dus laat vooral een berichtje hieronder in de comments achter!
xxx Daisy





Awesome. Ik heb ipv melk het sap gebruikt van de rode vruchten. Bedankt voor dit recept!!
Bedankt voor dit heerlijke recept! Makkelijk om te maken en neemt ook niet veel tijd in beslag 🙂
echt heel lekker. ik heb gewoon de staafmixer gebruikt. De keukenmachine is wat te groot voor zo´n kleine hoeveelheid en geeft meer afwas… Dat ging prima. De banaan was wel genoeg zoet, geen honing toegevoegd. Vind het nog lekkerder dan boekweitpannenkoeken. De volgende keer ga ik een halve banaan gebruiken en boekweit en havervlokkenmeel.
Mag je opscheppen vraag je je af?? Nou, met deze pannenkoekjes wel hoor! Heb ze vanmorgen als een lazy Sunday breakfast gemaakt en mijn zoontje van bijna 2 at er zijn vingertjes bijna bij op! Super lekker recept! Thanx!
Hoe kan je het beslag maken als je geen keukenmachine hebt?
Met een mixer? Of staafmixer?
Heerlijk bedankt. Houden jullie het beslag binnen in de pannekoeken lekker zacht of bakken jullie het heel langzaam zodat het van binnen ook hard wordt?
Ik bak het langzaam zodat alles gestold is.
De pannenkoeken waren echt ontzettend lekker! Zelfs mijn vriend heeft er extra van zien smullen
Deze pannenkoekjes zijn echt heerlijk! Echt een aanrader voor in de ochtend of in de middag! Ik kom de laatste tijd vaak op je website om inspiratie op te doen, ga zo door 😀
Leuk!!
Super lekker! Ik heb het als ontbijt gehad, met inplaats van havermout lijnzaad. Heerlijk!!!
Zijn ze koud ook lekker?
Net gemaakt als lunch en damn wat lekker 🙂 bedankt voor t recept
Superlekker! 🙂
Ik heb nog nooit ergens een reactie achtergelaten maar na het proeven van deze onwijs geweldige superduper pannenkoeken moest ik een reactie achterlaten.
Bedankt voor het recept! En dezelfde vraag als Jessica: kan ik ze elke dag eten?
Woehoe!!! Wat cool om te horen! thnx 🙂
Tuurlijk kun je ze elke dag eten. Maar afwisseling raad ik wel aan.
Ik heb deze net gemaakt en ze zijn heerlijk. Lekker zoet Door de banaan. Bedankt voor het recept
kun je dit ook eten als diner? ben opzoek naar lekkere/gezonde alternativen heb t zo gehad met aardappels en groente… 😛 en dit ziet er overheerlijk uit…
Wat een ontzettende ruk pannekoeken, werkt voor geen meter. Afrader
Wat vond je ruk dan? Wat ging er niet goed?
Ik heb deze pannenkoekjes al vaak gemaakt, altijd zonder problemen.
Kan je de bakpoeder ook vervangen door biologische eiwitpoeder?
Groetjes!
Hoi Leslie,
Het bakpoeder heeft een hele andere functie dan eiwitpoeder. Bakdpoeder is bedoeld om het beslag te laten rijzen of wel ‘fluffier’ te maken in dit recept. Eiwitpoeder doet dit (bij mijn weten) niet.
Maar je kunt het recept ook zonder het bakpoeder maken. En eiwitpoeder kun je ook toevoegen, maar dan niet perse als vervanger van het bakpoeder.
Succes! Groetjes, Daisy
Ik vervang bakpoeder met wijnsteenpoeder.
Heerlijk! kan je dit elke dag eten? of is het dan weer slecht voor de lijn.
Vanmorgen dit recept uitgeprobeerd en het was heerlijk! Zelf vond ik hem wel erg zoet en ik was iets uitgeschoten met de melk waar door ze wat moeilijk om te draaien waren. Maar oefening baart kunst !
Ik heb wel vaker pannenkoekjes met banaan gegeten, maar er toen geen havermout bij gedaan. Dan missen ze pas structuur, nauwelijks te draaien.
Dit keer ging het allemaal prima. Deeg lekker dik gehouden, maar een klein scheutje melk en een beetje water erbij. Geen agave siroop, de banaan maakt het voor mij al zoet genoeg. Ik heb het met een handje superfruit (ja van de albert heijn doosjes uit het vriesvak) gegeten, heerlijk!
Ik heb de pannenkoeken al héél vaak gemaakt en vind ze overheerlijk!!!
Ik geef het vaak als nagerecht: een kleine pannenkoek, een bolletje vanilleijs erbij en daarover de rode vruchtencoulis…
Sounds gooooood!
Heel lekker. Ik heb wel de banaan eruit gelaten. Zelf de kinderen vonden het super lekker. Zeker voor herhaling vatbaar.
Echt super lekker! Had eerst mijn bedenkingen bij de bereiding maar de smaak, was echt ongelofelijk lekker en ik zit er na 2 pannenkoekjes goed vol van
Kan het ook zonder banaan?
Ik heb het zelf nog niet geprobeerd, maar aan de andere reacties te lezen, moet dat lukken!
ik vond het super lekker maar heb bij het rood fruit wat honing, een beetje agave en een beetje rietsuiker bijgevoegd 🙂 was anders te zuur voor mij
Lekker ook hoor!